HABERLER
İ.Ü. Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Pharmactive ile Kariyer Hedeflerine Yol Çizdi

İ.Ü. Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Pharmactive ile Kariyer Hedeflerine Yol Çizdi

GELECEĞİN ECZACILARI TÜRKİYE’NİN YERLİ İLAÇ ÜRETİM TESİSİ PHARMACTIVE’DE BULUŞTU

Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında İ.Ü. Eczacılık Fakültesi öğrencileri Pharmactive İlaç’ ta bir araya geldi. PharmAr-Ge Müdürü Ersin Yıldırım’ın sektör hakkında bilgilendirmeleri öğrenciler tarafından merak ve ilgiyle dinlendi.

“Ne mutlu bir derde derman olana” anlayışı çerçevesinde Türkiye’nin yerli ilaç üretim üssü Pharmactive, 120 milyon dolarlık yatırıma sahip Çerkezköy’deki fabrikasında geçtiğimiz günlerde İ.Ü. Eczacılık Fakültesi öğrencilerini ağırladı. İlaç sektöründe, üniversite sanayi işbirliği kapsamında üniversitelerdeki öğrencilerin kariyer planlamaları için yol gösterici faaliyetlerde bulunan Pharmactive İlaç, öğrencilere iş dünyasını yakından tanımaları ve sektöre yönelik kariyer planlamaları hakkında bilgi kaynağı oldu.

TÜRKİYE’ NİN YERLİ İLAÇ ÜRETİM ÜSSÜ PHARMACTIVE İLE KARİYER HEDEFİ BELİRLENDİ

5 yıl içinde Türkiye’deki ilaç üreticisi firmaları arasında ilk 5’e girmeyi hedefleyen Pharmactive’in Çerkezköy’deki üretim üssünü gezen öğrencilere öncelikle Pharmactive İlaç PharmAr-Ge Müdürü Ersin Yıldırım tarafından firma ile ilgili bilgi verildi. Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin sorularını cevaplayan PharmAr-Ge Müdürü Ersin Yıldırım’ın sektör hakkında bilgilendirme yapması ve sektöre yönelik kariyer hedeflerine yön gösteren açıklamaları ilgiyle dinlendi.

PHARMARGE ARGE MERKEZİ BELGESİNİ ALDI

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Pharmactive İlaç San. A.Ş.’ın 5746 sayılı 'Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun' çerçevesinde sağlanan teşvik ve muafiyetlerden yararlanmak üzere yapmış olduğu Ar-Ge Merkezi başvurusunun, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü’nce değerlendirildiği;  gerekli nitelik, yetenek ve kriterlere sahip çalışan istihdam etmesi, Ar-Ge insan kaynakları, fikri haklar, proje bilgi kaynakları yönetim yeteneği ve kapasitesi bulunması ve istenen fiziki uygunlukları sağladığı için PharmAr-Ge’ye, 03.06.2014 tarihi itibari ile Ar-Ge Merkezi Belgesi verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.
PharmAr-Ge Merkezi Müdürü ve yöneticileriyle birlikte keyifle yenen öğle yemeğinin ardından öğrenciler, PharmAr-Ge’nin farmasotik teknoloji ve farmasotik kimya bölümlerini yakından inceledi. Kalite Operasyonları Departmanı tanıtılarak devam edilen gezide son teknoloji ve modern ekipmanlar ile inşaa edilmiş üretim alanına sahip olan üretim tesisi gezilerek proses aşamaları anlatıldı.

Bültene üye ol