HABERLER
DOKTORLAR VE ECZACILAR İSTANBUL MARATONU’NDA KOŞMAK İÇİN HAZIRLANIYOR

Türkiye’nin yüzde yüz yerli ilaç üretim üssü Pharmactive sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi.  Pharmactive bu yıl 36’ncısı düzenlenecek İstanbul Maratonu’nda doktor ve eczacıları Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) adına yardım için bir araya getiriyor. Doktor ve eczacılar maratona Türkiye’nin ilk kadın ironman’i ve milli atlet Bahar Saygılı tarafından hazırlanacak.

200 milyon dolarlık yatırımla Çerkezköy’de kurulan Türkiye’nin yerli ilaç üretim üssü Pharmactive, “Yardım İçin Koşuyoruz” kampanyası ile Türk doktor ve eczacıları önemli bir sosyal sorumluluk projesine davet ediyor. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) adına bağış yapılacak olan bu proje kapsamında doktor ve eczacılar 16 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu’na hazırlanıyor.

Doktor ve Eczacılar, 16 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşecek İstanbul Maratonu’na Türkiye’nin ilk kadın ironman’i Bahar Saygılı moderatörlüğü ve Oktay Güneş’in antrenörlüğünde hazırlanacaklar. 8 hafta sürecek koşu antrenmanlarının ilki 13 Eylül Cumartesi günü Belgrad Ormanı Neşet Suyu Parkuru’nda başlayacak. “Yardım için Koş Ekibi” 8 hafta boyunca hafta içi Bebek Parkı, hafta sonu da Belgrad Ormanları’nda yapılacak antrenmanların yarı sıra çeşitli workshoplar görecekler.

Yoğun iş temposunun için de kendisine biraz mola vermek, bilinçli bir şekilde hareket etmek ve aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesinin içinde yer almak için antrenmanlara katılmayı arzulayan eczacılar  runactive@pharmactive.com.tr mail adresine başvuru yapabilir ya da 444 72 92 no’lu telefondan katılım için detaylı bilgileri alabilirler.


 

Bültene üye ol