“Ne Mutlu Bir Derde Derman Olana” anlayışıyla 2010 yılında kurulan, farklı terapötik alanlarda inovatif yaklaşımla geliştirdiği ilaçlarını; üstün kalite, hasta odaklı anlayış ve deneyimli ekibi ile doktor, eczacı ve hastaların hizmetine sunan Pharmactive İlaç, 200 milyon dolarlık bir yatırımla sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın sayılı ilaç üretim tesislerinden birisidir.

108 bin m2 alan üzerine kurulu Çerkezköy’de bulunan, Avrupa GMP sertifikalı fabrikasında sıvı, yarı katı ve katı hatlarda 330 milyon kutu ilaç üretim kapasitesine sahiptir.

Faaliyetinin henüz birinci yılında, Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan BfArM tarafından verilen ve dünya çapında prestiji olan Avrupa GMP sertifikasını alan Pharmactive, Mayıs 2017 tarihinde bu sertifikasını yenilemeye hak kazanmıştır.

Pharmactive İlaç, modern tesislerindeki 3200 m2’lik Ar-Ge merkezi “PharmAR-GE” ile  Türkiye’nin, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı onaylı sayılı Ar-Ge merkezlerinden birisidir. 

Geniş ürün yelpazesi ile, hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda büyüyen Pharmactive İlaç, esnek üretim kabiliyeti ve yüksek üretim kapasitesi sayesinde Abbott, Astra Zeneca, GlaxoSmithKline, Reckitt Benckiser, Sandoz ve Chiesi gibi global ilaç firmalarının Türkiye’deki üretim ortağıdır. 

Biyoteknoloji alanında da önemli yatırımlara imza atan Pharmactive İlaç’ın bu yatırımıyla Türkiye, dünyada biyoteknolojik ilaç üretebilen 6.ülke olacaktır.

Kurucularının ilaç sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübesi, sermaye ötesi değerleri ve iddialı hedefleri ile Türkiye’nin en büyük eşdeğer ilaç firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla yürüyen Pharmactive, yüksek kalitede ilacı uygun maliyetlerle üreterek, gerek Türkiye gerekse dünyadaki hastalara umut olmaya devam etmektedir.

HEDEFLERİMİZ

Yılına kadar global ilaç
firmaları tarafından tercih
edilen ilaç üreticisi olmak
Yılına kadar Türkiye’nin ilk
5 eşdeğer ilaç
firmasından biri olmak
Yılına kadar yerli
ilaç firmaları arasında
ihracat şampiyonu olmak

HIZLIYIZ

Çünkü daha sağlıklı bir Türkiye için
kaybedecek zamanımız yok.

VERİMLİYİZ

Çünkü rekabetin yeni dinamiklerine uyum sağlayan
firmaların fark yaratacağını düşünüyoruz.

POZİTİFİZ

Çünkü hayata pozitif bakanların
başarılı olacağına inanıyoruz.