Bizden Haberler

Pharmactive basın bültenleri ve Pharmactive ile ilgili en güncel haberler

Pharmactive İlaç, yüksek kalite standartlarında ilaç üreterek tüm dünyaya sağlık sunmak için kuruldu. “Ne Mutlu Bir Derde Derman Olana” mottomuzda belirttiğimiz gibi bugüne kadar yürüttüğümüz tüm çalışmalarımızı, insan sağlığını hedef alarak yürüttük.

Bu anlayışla Ar-Ge’ ye, ihracata ve yenilikçi yaklaşımlara büyük önem veriyoruz. Pharmactive olarak kendimizi sağladığımız faydayla sorguluyoruz. Başarı için en önemli kriter olarak biz bunu seçtik. Zira bunu ülkemize ve toplumumuza karşı bir borç biliyoruz.

Sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da sayılı ilaç üretim tesislerinden birisi olan Çerkezköy’deki üretim tesisimiz 2011 yılında, 200 milyon dolarlık yatırımla 108.000 m² alan üzerine kurulduğunda hedeflerimiz belliydi. Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan Almanya BfArM tarafından verilen Avrupa GMP sertifikasının yanı sıra, 2019 yılında Rusya GMP, 2021 yılında da Kanada Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda Kanada GMP sertifikasını aldık. Avrupa ve Asya başta olmak üzere, farklı kıtalarda birçok ülkeye ihracat yapmaktayız ve her geçen yıl ihracat yaptığımız ülke ve ürün sayısı artmaktadır.

PHARMAR-GE HAKKINDA

Öz kaynaklarımızla sürdürdüğümüz çalışmalar doğrultusunda geleceğin bilgiyle şekilleneceğinin farkındayız. Geleceğin kıymetli gücünün bilgi olacağının bilinciyle araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Katı, yarı katı ve sıvı hatlarda üretim yaptığımız modern tesisimizde, 3200 m2’lik alana kurulu olan Ar-Ge merkezimiz “PharmAr-Ge”, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı 9. İlaç Ar-Ge Merkezi’dir. İnovatif ürünler geliştirdiğimiz PharmAr-Ge’de, “Klinik Geliştirme ve Patent”, “Farmasötik Teknoloji”, “Farmasötik Kimya”, “Proses Geliştirme” ve “CTD (Ortak Teknik Doküman) Ruhsat Dosyası Hazırlama” alanlarında çalışmalar yapıyoruz.

Birçok farklı dozaj şeklindeki ürünleri, Avrupa ve regüle pazarlar için geliştirebildiğimiz PharmAr-Ge’de, ilk 5 yılda, 101 molekül ile 156 dozaj formu geliştirerek Türkiye ve Avrupa’da ruhsat başvuruları yaptık. 

CİRONUN ÖNEMLİ BİR PAYI AR-GE’YE

Ar-Ge merkezimizde inovatif ürünler geliştirmek için çalışmalarımız sürüyor. Her yıl ciromuzun önemli bir payını Ar-Ge’ye ayırıyoruz. Bu yatırımlarımızın faydasını önümüzdeki yıllarda çok daha net göreceğiz. Halihazırda yurtdışından firmalarla Türkiye’de olmayan inovatif moleküller için görüşmelerimiz devam ediyor, anlaşmalar imzalıyoruz.

Doktora ve yüksek lisans derecesine sahip tecrübeli uzman ve akademik Ar-Ge kadromuzla, Türk ilaç sektöründeki üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmeyi sürdürüyor ve farklı terapötik alanlarda yenilikçi yaklaşımlarla ürün geliştirmeye devam ediyoruz. PharmAr-Ge’de 2020 yılında 31 kişi olan çalışan sayısını 2021 yılında 43’e yükselttik. Projelerimiz arttıkça bu sayı da gittikçe artmaktadır. Kurulduğu günden bu yana PharmAr-Ge’de 2020 yılına kadar 232 proje yürütüldü.  Ayrıca PharmAr-Ge’nin teknik alt yapısı ile ulusal ve uluslararası ilaç endüstrisinin değişen ve gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla eşdeğer ve yenilikçi ürünlerimizi, Avrupa Birliği ve regüle pazarlar için, ICH EMEA regülasyonlarına uygun olacak şekilde, QbD anlayışı ile geliştirmeye devam ediyoruz. Pharmactive’in 2020 yılı itibariyle sadece Türkiye’de ruhsatlandırılmış 200’e yakın ürünü, 100’den fazla molekülü bulunuyor ve bu sayı her yıl artıyor.

Bizden Haberler


İş Geliştirmede Stratejik Yönetim Süreklidir

Birimimiz, şirketimizin vizyonu, misyonu ve stratejisi doğrultusunda geleceğine yön veren ana birimdir.

Aktif Destek Hareketine İki Ödül

Pharmactive İlaç’ın öncülüğünde hayata geçirilen ve çeşitli sektörlerden çok sayıda markanın destek verdiği Aktif Destek Hareketi ile kamu hastanelerinde 5 “Aktif Oda” açıldı.

Ciromuzun Önemli Bir Payını Ar-Ge’ye Ayırıyoruz

Pharmactive İlaç, yüksek kalite standartlarında ilaç üreterek tüm dünyaya sağlık sunmak için kuruldu.

Global Pazarda Yeni “Moleküllerin Melek Yatırımcısı Olacağız”

Türk ilaç sektörünün genç şirketlerinden biri olan Pharmactive, enerjisini yeni yatırımlar için kullanıyor.

Pharmactive Sağlığınız İçin Aktif

Pharmactive Sağlığınız İçin Aktif Pharmactive İlaç pandemi döneminde hem global başarılara imza atıyor...

Sağlık İçin Çalışıyor Dünya İçin Üretiyoruz

Avrupa GMP sertifikalı üretim tesisi ile dünya ilaç sektörünün önde gelen firmalarının stratejik üretim ortağı...

Pharmactive Katma Değerli Ürünlerle Yeni Pazarlara Açılacak

İlaç sektörünün en genç oyuncularından biri olmasına rağmen hem yurt içinde hem de ihracat tarafında ağırlığını artıran...

Pharmactive İlaç’ta “Duman Yok, İzin Var”

Pharmactive İlaç, bünyesinde çalışan 900 kişiden sigara içmeyenlere, yıllık 2 gün ek idari izin verecek.

Pharmactive´den Özel Üretim, Örnek Dayanışma

Pharmactive İlaç, özel olarak el antiseptiği üretip; 55 bin adet birer litrelik ve 100 bin adet 60 ml’lik el antiseptiklerini...

Chiesi İle Pharmactive İş Birliği Büyüyor!

Chiesi ile Pharmactive, 2018 yılında başlattıkları ortak pazarlama stratejisi ve üretim iş birliğini genişletiyor.

Takipte Kalın, Sağlıkla Kalın!


Web sitemizde ilgili mevzuat kapsamında çerez bilgileriniz tutulmaktadır. Ayrıntılı bilgi edinmek için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine ulaşabilirsiniz.
Daha fazla bilgi