PHARMACTIVE İLAÇ’TA “DUMAN YOK İZİN VAR”

Pharmactive İlaç, bünyesinde çalışan 900 kişiden sigara içmeyenlere, yıllık 2 gün ek idari izin verecek. “Duman Yok, İzin Var” isimli projeden hem sigara kullanmayanlar hem de sigarayı bırakacaklar faydalanabilecek.

BÜLTENİ İNDİR >

PHARMACTIVE’DEN ÖZEL ÜRETİM, ÖRNEK DAYANIŞMA

Pharmactive İlaç, özel olarak el antiseptiği üretip; 55 bin adet birer litrelik ve 100 bin adet 60 ml’lik el antiseptiklerini, koşulsuz destek olarak sağlık çalışanlarının kullanımına sunacak. Firma ayrıca Türkiye’nin dört bir yanındaki sağlıkçılara; içinde koruyucu gözlük, maske, eldiven, el antiseptiği ve koruyucu önlük bulunan 1.500 adet “Acil İhtiyaç Paketi” gönderdi.
BÜLTENİ İNDİR >

CHIESI İLE PHARMACTIVE İŞBİRLİĞİ BÜYÜYOR

Chiesi ile Pharmactive, 2018 yılında başlattıkları ortak pazarlama stratejisi ve üretim işbirliğini genişletiyor. Türkiye’de 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren İtalya merkezli uluslararası ilaç firması Chiesi Türkiye, yerel yatırımlarını artırmaya yönelik stratejisi kapsamında, Pharmactive ile beklometazon etken maddeli nazal steroid ilacı için yerel üretim anlaşması imzaladı. Pharmactive İlaç'ın Çerkezköy'deki üretim tesisinde gerçekleşen imza törenine her iki firmanın yönetim ekipleriyle birlikte Chiesi Türkiye Genel Müdürü Umut Meriç ve Pharmactive Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sancak katıldı.

BÜLTENİ İNDİR >

İLAÇTA DÜNYA İNOVASYON LİDERİ TÜRKİYE’DE İLK YATIRIMINI YAPTI

İlaç sektörü 2019 inovasyon endeksinde dünyada ilk sırada1 yer alan çok uluslu bilim şirketi Gilead Sciences, devletin stratejik yerli üretim öncelikleri doğrultusunda en yenilikçi ve hayat kurtaran ilaçlarını Türkiye’de üretecek. Türkiye, Gilead Sciences’ın ilgili ilaçlar için halihazırda üretim yapmakta olduğu Kanada ve İrlanda’dan sonra üçüncü üretim üssü olacak. Yerli üretim için Pharmactive İlaç ile iş birliği anlaşması imzalayan Gilead Sciences Türkiye, böylece toplam cirosunun %70’inden fazlasını Türkiye’de üretir duruma gelecek. 

BÜLTENİ İNDİR >

PHARMACTIVE İLAÇ ARNAVUTLUK’TA

Türkiye’nin önde gelen ilaç firmalarından Pharmactive, Arnavutluk’ta temsilcilik açıyor. Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler başta olmak üzere 34 ülkeye Türkiye’den ürün gönderen Pharmactive, daha sağlıklı toplumlar için çalışıyor. Pharmactive, Arnavutluk’ta ilk etapta 13 tedavi alanında 19 ürün ile yer alacak. Kendi Ar-Ge’sinde geliştirdiği eşdeğer ilaçları ile öne çıkan Pharmactive Arnavutluk Temsilciliği’nde alanında uzman 10 kişi çalışacak. 

BÜLTENİ İNDİR >

CHIESI İLE PHARMACTIVE, GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Türkiye’de 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren İtalya merkezli uluslararası ilaç firması Chiesi Türkiye, temel tedaviler grubunda ürün portföyünü genişletiyor. Firma aynı zamanda temel ve özel tedaviler portföyünde yer alan önemli ürünler için lokal üretim kararı aldı. Bu işbirlikteliğinin ilk aşamasında bir nazal steroid spreyin üretimi fason olarak yapılacak. Portföydeki diğer ürünlerin de  Türkiye’de üretilmesi konusu firmanın yakın gelecek planları arasında yer alıyor.

BÜLTENİ İNDİR >

BİYOTEKNOLOJİK KARDEŞLİK

Master hücreden biyolojik ilaç geliştirme ve üretiminde, dünyada en yüksek teknolojiye sahip Güney Kore’de, yenilikçi ürünleriyle öne çıkan Polus ile global yatırım ortaklığı yapan yüzde 100 yerli sermayeli ilk Türk şirketi Pharmactive, Türkiye’de bir üretim tesisi kurma konusunda anlaşmaya vardı. Pharmactive, üretilen ürünlerin 34 ülkede satış ve pazarlama hakkını aldı.


BÜLTENİ İNDİR >

PHARMACTİVE AVRUPA’DA

Ülkemiz ilaç sektörünün önde gelen firmalarından yüzde 100 yerli sermayeli Pharmactive, Ortadoğu, Balkanlar ve Asya ülkelerinden sonra, Avrupa ülkelerine de ihracat yapmaya başladı.

BÜLTENİ İNDİR >

PHARMACTİVE’DEN ANLAMLI ZİYARET

Pharmactive İlaç Gönüllü Ekibi, Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören çocuklarla buluştu. Miniklere, Türkiye'nin dört bir yanından gelen bayram hediyeleri verildi. Saya Grup bünyesinde, “Ne mutlu bir derde derman olana" anlayışıyla kurulan Pharmactive İlaç, kurumsal sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. 

BÜLTENİ İNDİR >

USTALARIN USTASI' CERMODERN'DE

Türkiye’de bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı Bedri Rahmi Eyüboğlu Retrospektif Sergisi, Pharmactive sponsorluğunda Cermodern’de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Sergide yer alan eserlerin birçoğunun ilk defa görücüye çıkacağı sergiye, sanatın farklı disiplinlerinde eserler üreten ressam, şair ve yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun bir şiirinde yer alan “Sevmek Güzel Meslek” dizesi isim olarak verildi. ‘Ustaların Ustası’ olarak anılan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Sevmek Güzel Meslek” isimli retrospektif sergisi 7 Nisan-30 Temmuz tarihleri arasında ziyaret edilebilecek...

BÜLTENİ İNDİR >

DÜNYA DEVİ FİRMALARIN TERCİHİ PHARMACTIVE

Saya ve Pharmactive Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sancak: “Pharmactive, sermaye ötesi değerleriyle hastalara derman olmak, ülke ekonomisine katkı sağlamak için tutkuyla çalışmaya devam etmektedir.” 

BÜLTENİ İNDİR >

EU GMP SERTİFİKAMIZ YENİLENDİ

Pharmactive, Alman Sağlık Bakanlığı otorite denetimini 2. kez başarıyla tamamladı. Nisan ayında gerçekleştirilen denetimde tam not alan Pharmactive, katı ve likit formdaki üretim hatları için açılımı Avrupa Birliği İyi Üretim Uygulamaları olan EU GMP sertifikasını yenilemeye hak kazandı.

BÜLTENİ İNDİR >