Değerli Dostlarım ve Çalışma Arkadaşlarım,

Bizim yolculuğumuz 1950’lerde başlayan bir yolculuk. 

Abdulkerim Sancak öncülüğünde başlayan ve global bir oyuncu olma hedefine uzanan bir yolculuk…

Bu yolculukta günümüzün rekabetçi ortamına gelen bizler; kalıcı olmanın, ancak sahip olunan değerlere sımsıkı sarılmakla mümkün olduğuna yürekten inanıyoruz. Bu anlayışla, Pharmactive Üretim Tesisleri’nin temeline attığımız ilk harca biz bu değerleri de kattık. Bu harçta dürüstlük ve faydalı olmak arzusu var. Girişimci ve yenilikçi bir ruh var.

Bizler kendimizi yarattığımız faydayla sorguluyoruz. Başarı için en önemli kriter olarak biz bunu seçtik. Zira bunu ülkemize ve toplumumuza karşı bir borç telakki ediyoruz. Bu anlayışla AR-GE’ ye, ihracata ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Pharmactive’in dünya standartlarındaki fabrikasının girişine dev harflerle ‘’Ne mutlu bir derde derman olana’’ sözünü de bu yüzden yazdık. Çünkü bu söz, yaşama bakış açımızı ve işimizi ele alış biçimimizi özetliyor.

Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulmuş Pharmactive’in başarıları için yaşanan gurur, bu topraklar için kalbi çarpan herkesindir. 

İlaç gibi stratejik bir sektörde, yıllık 330 milyon kutu üretim kapasitesine sahip dev üretim tesisindeki AR-GE tesisimiz, PharmAR-GE’nin gururu hepimizindir.

Avrupa’nın en saygın denetim otoritesinden aldığımız ve Avrupa standardında üretim yaptığımızın tescili olan EU GMP sertifikasının gururu hepimizindir. 

Biyoteknoloji alanında yaptığımız yatırımlar sonucunda, uluslararası standartlarda biyoteknolojik ilaç üretebilecek sayılı ülkelerden birisi olmanın gururu hepimizindir. 

Bizim hedefimiz; ülkemizin ihracat yıldızları içinde yer alarak global pazarların güçlü bir oyuncusu haline gelmek ve Türkiye’ye değer katmaktır.

Hepinizi imzamızı atacağımız yeni başarılara tanıklık etmeye ve hep beraber bu gururu yaşamaya davet ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla

Haluk Sancak

Yönetim Kurulu Başkanı