Bizden Haberler

Pharmactive basın bültenleri ve Pharmactive ile ilgili en güncel haberler

330 MİLYON KUTULUK KAPASİTE

Çerkezköy’de 108 bin metrekarelik bir alanda üretim tesislerinin bulunduğunu dile getiren Pharmactive İlaç Yurtiçi ve Yurtdışı Pazarlar Genel Müdürü Dr. Yalçın Yaşin, şu anda bunun yarısı kadar bir alanda üretim yaptıklarını kaydediyor. “200’ün üzerinde ürün için ruhsatımız bulunuyor. Onkoloji, enjektabl ve hormon üretimi gibi yeni alanlarımız için var olan 108 bin metrekarelik alanımızın geri kalan kısmını kullanmayı düşünüyoruz. Böylelikle 330 milyon kutu olan kapasitemizin tamamını da kullanabilmiş olacağız” diyen Yaşin, hastaneye gidişlerin de azaldığı bu dönemde akut ilaçların tüketiminde bir düşüş yaşansa da, ihracat satışlarıyla bunu kompanse ettiklerini söylüyor.

2021 yılı için 10 milyon dolarlık ihracat hedeflendiğini diler getiren Yaşin, “Amacımız ise 5 yıl içinde bu rakamı 50 milyon dolara çıkarmak. Pazarda lider olan ürünlerimize 5 yeni ürün daha eklerken, katma değeri yüksek ürünlere ağırlık vereceğiz” diyor.

AR-GE’YE CİRONUN YÜZDE 10’U AYRILIYOR

Avrupa’da 12 ülkeye ürün satmalarının yanı sıra Çin ile de anlaştıklarını belirten Yaşin, geçen yıl elde ettikleri 80 milyon dolarlık geliri, bu yılın sonunda 100 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini vurguluyor. Yaşin, “35 çalışanımızın bulunduğu Ar-Ge merkezimize her yıl ciromuzun yüzde 10’unu ayırıyoruz. Avrupa ve Kanada gibi ihracat yaptığımız bölgeleri de düşündüğümüzde özellikle katma değeri yüksek ürünlere yatırım yapmayı önemsiyoruz. Yeni pazarlara açılmanın yolu, katma değeri yüksek ürün üretiminden geçiyor” diyor. Pandemi döneminde yaptıkları sos- yal sorumluluk projelerine de dikkat çeken Yaşin, ihtiyaca yönelik olarak 3 bin sağlık kuruluşuna maske, eldiven, antiseptik su gibi ürünlerin dağıtıldığını belirtiyor. “Bununla beraber ‘Aktif Destek Hareketi’ adını verdiğimiz projemiz kapsamında kamu hastanelerine 'Aktif Oda' ismini verdiğimiz dinlenme odaları kurmaya başladık” diyen Yaşin, bu odalardan toplamda beş kamu hastanesine kurulum yapacaklarını da sözlerine ekliyor.

 

Bizden Haberler


Pharmactive, UN Global Compact’ta!

Saya Grup ve grup şirketlerinden Folkart, Pharmactive ve Volt Elektrik Motorları Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) platformuna üye oldu.

Pharmactive’den Sağlıkçılara Destek

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) ve Acil Tıp Asistan Birliği (ATAB), 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına Tıp Bayramı Koşusu düzenledi.

İş Geliştirmede Stratejik Yönetim Süreklidir

Birimimiz, şirketimizin vizyonu, misyonu ve stratejisi doğrultusunda geleceğine yön veren ana birimdir.

Aktif Destek Hareketine İki Ödül

Pharmactive İlaç’ın öncülüğünde hayata geçirilen ve çeşitli sektörlerden çok sayıda markanın destek verdiği Aktif Destek Hareketi ile kamu hastanelerinde 5 “Aktif Oda” açıldı.

Ciromuzun Önemli Bir Payını Ar-Ge’ye Ayırıyoruz

Pharmactive İlaç, yüksek kalite standartlarında ilaç üreterek tüm dünyaya sağlık sunmak için kuruldu.

Global Pazarda Yeni “Moleküllerin Melek Yatırımcısı Olacağız”

Türk ilaç sektörünün genç şirketlerinden biri olan Pharmactive, enerjisini yeni yatırımlar için kullanıyor.

Pharmactive Sağlığınız İçin Aktif

Pharmactive Sağlığınız İçin Aktif Pharmactive İlaç pandemi döneminde hem global başarılara imza atıyor...

Sağlık İçin Çalışıyor Dünya İçin Üretiyoruz

Avrupa GMP sertifikalı üretim tesisi ile dünya ilaç sektörünün önde gelen firmalarının stratejik üretim ortağı...

Pharmactive Katma Değerli Ürünlerle Yeni Pazarlara Açılacak

İlaç sektörünün en genç oyuncularından biri olmasına rağmen hem yurt içinde hem de ihracat tarafında ağırlığını artıran...

Pharmactive İlaç’ta “Duman Yok, İzin Var”

Pharmactive İlaç, bünyesinde çalışan 900 kişiden sigara içmeyenlere, yıllık 2 gün ek idari izin verecek.

Takipte Kalın, Sağlıkla Kalın!


Web sitemizde ilgili mevzuat kapsamında çerez bilgileriniz tutulmaktadır. Ayrıntılı bilgi edinmek için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine ulaşabilirsiniz.
Daha fazla bilgi