Hakkımızda

Daha güzel yarınlar için çalışan Pharmactive, “Sağlığınız İçin Aktif” mottosuyla çıktığı yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor!

Dev Üretim Üssü

Pharmactive İlaç, “Ne mutlu bir derde derman olana” anlayışıyla 2010 yılında kuruldu.

“Yüksek kalite standartlarında ilaç geliştirmek, üretmek ve ilacı herkes için ulaşılabilir kılarak insan sağlığı için aktif olmak” misyonuyla hareket eden Pharmactive’in, Çerkezköy’deki üretim tesisinin temelleri 14 Şubat 2011’de atıldı.

Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan Almanya BfArM tarafından verilen Avrupa GMP sertifikasına sahip olan Pharmactive üretim üssü, ülkemizde bu sertifikaya sahip az sayıdaki üretim tesislerinden biridir.

2019 yılında Rusya otoritesinden Rusya GMP sertifikasını da alarak Rusya pazarına giriş yapan Pharmactive, 2021 yılında da Kanada Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda Kanada GMP sertifikasını almıştır. Pharmactive’in üretim üssü sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da sayılı ilaç üretim tesislerinden biridir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Onaylı Ar-Ge Merkezi

Katı, yarı katı ve sıvı hatlarda 330 milyon kutu ilaç üretim kapasitesine sahip olan Pharmactive’in modern tesisinde 3200 m²’lik alana kurulu olan Ar-Ge merkezi “PharmAr-Ge”, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı sayılı ilaç Ar-Ge merkezlerinden birisidir.

Yenilikçi ürün geliştirme yaklaşımı ile pazarda ihtiyaç duyulan eşdeğer ve yenilikçi ürünleri, QbD bazlı, EMEA ve ICH regülasyonlarına uygun olarak geliştiren PharmAr-Ge; "Klinik Geliştirme ve Patent", "Farmasötik Teknoloji", "Farmasötik Kimya", "Proses Geliştirme ve CTD (Ortak Teknik Doküman)", "Ruhsat Dosyası Hazırlama" konularında doktora ve yüksek lisans derecesine sahip tecrübeli kadrosuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Global İlaç Firmalarının Güvenilir İş Ortağı

Farklı terapötik alanlarda yenilikçi yaklaşımla geliştirdiği ilaçlarını deneyimli ekibi ile doktor, eczacı ve hastaların hizmetine sunan Pharmactive, esnek ve yüksek üretim kapasitesi sayesinde çok uluslu firmaların Türkiye’deki iş ortağıdır.

Bu sayede Pharmactive, ilaçta yerelleşme politikalarına da büyük katkılar sunmuştur.

Sağlık İçin Çalışıyor, Dünya İçin Üretiyor

Pharmactive gücünü, kuruluşunda belirlenen “Güvenilirlik”, “Faydalı Olmak”, “İnsana Değer, Liyakat”, “Küresel Rekabet” değerlerinden alır.

Bu değerlerden aldığı güç ile Türkiye’nin en büyük eşdeğer ilaç firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla yürüyen Pharmactive, ilacı yüksek kalite standartlarında ve uygun maliyetlerle üreterek, sağlık için çalışmaya, dünya için üretmeye devam ediyor.

Takipte Kalın, Sağlıkla Kalın!


Web sitemizde ilgili mevzuat kapsamında çerez bilgileriniz tutulmaktadır. Ayrıntılı bilgi edinmek için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine ulaşabilirsiniz.
Daha fazla bilgi