Ellerin Büyüsü

Pharmactive daha iyi bir dünya için birçok projeye imza atarak Türkiye’nin yarınına destek oluyor.

2015 yılının en büyük sanat etkinliklerinden biri olan İbrahim Karaoğlu küratörlüğündeki “Ellerin Büyüsü” Sergisi Pharmactive’in katkılarıyla Ankara, Antalya ve İstanbul’lu sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

İlk kez Berlin Üniversitesi’nde  hocalık yaparken, ünlü sanatçıların ellerle ilgili orijinal eserlerini biriktirmeye başlayan Dünyaca ünlü Alman plastik cerrah Prof. Dr. Hans Zilch’in bu koleksiyonunda; Pablo Picasso, Auguste Rodin, Salvador Dali, Eugène Delacroix, Le Corbusier, Man Ray, Joseph Beuys, Georg Baselitz gibi dünya sanatına yön veren efsane sanatçıların eserlerinin yanı sıra, Türk sanat tarihine adını altın harflerle yazdırmış Abidin Dino,  Bedri Rahmi Eyüboğlu ve İbrahim Balaban gibi ünlü Türk sanatçıların eserleri de yer alıyor. 160’a yakın eserin 15’ini heykellerin oluşturduğu sergide, ellerin sanatla buluşması göz doldurdu.

Takipte Kalın, Sağlıkla Kalın!


Web sitemizde ilgili mevzuat kapsamında çerez bilgileriniz tutulmaktadır. Ayrıntılı bilgi edinmek için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine ulaşabilirsiniz.
Daha fazla bilgi