Üretim Tesisi

Pharmactive’in son teknoloji donanımlı dev üretim üssü, esnek ve yüksek kapasiteli üretim kabiliyetine sahiptir.

Üretim Tesisi

Pharmactive İlaç’ın sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da sayılı ilaç üretim tesislerinden birisi olan Çerkezköy’deki üretim üssü 108.000 m² alan üzerine kuruludur. cGMP ve cGLP kurallarına uygun olarak dizayn edilmiş olan üretim üssünün yıllık üretim kapasitesi 330 milyon kutudur.

Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan Almanya BfArM tarafından verilen Avrupa GMP sertifikasına sahip olan Pharmactive İlaç üretim üssü, 2019 yılında Rusya otoritesinden Rusya GMP, 2021 yılında da Kanada Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda Kanada GMP sertifikası almıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği standartlarını düzenleyen ISO 45001, Enerji Yönetimi Standartlarını düzenleyen ISO 50001 ve Çevre Yönetim Sistemi standartlarını düzenleyen ISO 14001 sertifikalarına da sahip olan üretim tesisindeki tüm alanlar (üretim, laboratuvar, depo, teknik alanlar, Ar-Ge vb.) ve altyapı ekipmanları Akıllı Bina Yönetim Sistemi ile yönetilip kontrol edilir.

Esnek ve yüksek kapasiteli üretim kabiliyeti sayesinde çok uluslu firmaların Türkiye’deki üretim ortağı olan Pharmactive’in Akıllı Bina Sistemi ile yönetilen üretim tesisinde farklı terapötik alanlarda katı, yarı katı ve likit ürün formlarında üretim yapılır.

Katı Üretim

Tablet , kaplı tablet, efervesan tablet, kapsül formlarında üretim yapılmaktadır.

Yarı Katı Üretim

Pomat, krem ve jel formlarında üretim yapılmaktadır.

Likit Üretim

Şurup, süspansiyon, losyon, sprey ve lavman formlarında üretim yapılmaktadır.

Ambalaj ve Lojistik

Pharmactive üretim tesisindeki elektronik kontrol sistemleri, hatalı ürünlerin ayırt edilebilmesine olanak sağlarken, tüm yarı mamüller son teknoloji donanımlı ve tam otomatik makinelerde el değmeden kapalı sistemler kullanılarak ambalajlanır.

12.000 palet kapasiteli sıcaklık ve nem kontrollerinin online ölçümlendiği, Akıllı Bina Yönetim Sistemi ile takip edilen Pharmactive depolama alanında hammadde, ambalaj malzemesi ve bitmiş ürün depolanmasının yanı sıra satış için ürün sevkiyatları da yapılır. Rezerv genişleme alanının devreye alınmasıyla birlikte bu alanın kapasitesi 22.000 palete ulaşabilecektir.

Takipte Kalın, Sağlıkla Kalın!


Web sitemizde ilgili mevzuat kapsamında çerez bilgileriniz tutulmaktadır. Ayrıntılı bilgi edinmek için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine ulaşabilirsiniz.
Daha fazla bilgi