Haluk Sancak

Eğitim süreci sonrasında profesyonel iş hayatına Hedef Grup’ta başlayan Haluk Sancak; Hedef Gıda, Hedef Ecza ve Hedef Alliance şirketlerinde üst düzey yöneticilik kademelerinde bulundu.

Hedef Alliance’ın farklı bölgelerindeki şubelerde Genel Müdürlük görevini de üstlenen Sancak, 2006 yılında kardeşleriyle birlikte Saya Grup’u kurdu. Haluk Sancak, 2006-2016 yılları arasında Saya Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve 2017-2019 yılları arasında da Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürdü. 

Halen Pharmactive İlaç ve Volt Elektrik Motorları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Haluk Sancak; Saya Grup, İVEK ve SURDER’de de yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Dr. Yalçın Yaşin

Dr. Yalçın Yaşin, 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Mezuniyetinin ardından bir süre Türkiye ve Kanada’da hekimlik yapmış, 1993 yılı itibariyle ilaç sektörüne adım atmıştır. Sırasıyla Fako İlaç, GSK, UCB ve Abdi İbrahim İlaç’ta yurt içi ve yurt dışı birçok üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev alan Yaşin, 2016 yılından itibaren Pharmactive Yurt İçi Pazarlar Genel Müdürlüğü ve 2018 yılından bu yana Pharmactive Uluslararası Pazarlar Genel Müdürlüğü görevlerini birlikte yürütmekte, aynı zamanda Pharmactive İlaç’ta yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Fatih Elay

Fatih Elay, Süleyman Demirel Üniversitesi Kimya Bölümü mezunudur. 2003 yılından itibaren ilaç sektöründe çalışan Elay, 2003-2011 yılları arasında Abdi İbrahim İlaç’ta üretimin farklı departmanlarında yöneticilik yaptıktan sonra, 2011 yılından itibaren Pharmactive İlaç’ta çalışmaya başlamıştır. Kalite Güvence Müdürü ve Fabrika Müdürü görevlerinin ardından, 2016 yılından itibaren Teknik Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür olarak görevini yürüten Fatih Elay, aynı zamanda Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin de (ÇOSB) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

M. Levent Selamoğlu

M. Levent Selamoğlu, Eskişehir Maarif Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlayan Selamoğlu sırasıyla, Enka, The Coca-Cola Export Corp., Ericsson Telekomünikasyon A.Ş., GlaxoSmithKline İlaçları A.Ş., Mustafa Nevzat İlaçları A.Ş.'de çalışmıştır. 2015 yılı Nisan ayından bu yana Saya Grup, Folkart Yapı ve Pharmactive İlaç’ta yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Ferran Dinçer

Dr. Ferran Dinçer, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Mezuniyeti sonrasında  mecburi hizmetini de tamamlayarak bir süre daha hekimlik yapan Dinçer, 1995 yılında ilaç sektörüne adım atmıştır. Sırasıyla Med-İlaç (Teva), GlaxoSmithKline, Abdi İbrahim, Boehringer Ingelheim ve Mustafa Nevzat (Gensenta) İlaç Sanayii’de yöneticilik ve üst düzey yöneticilik görevlerini üstlenmiş, son olarak Polpharma Türkiye’nin Genel Müdürü sorumluluğunu yürütmüştür. Dr. Ferran Dinçer, 2020 yılından bu yana Pharmactive İlaç’ta yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yunus Sancak

Üniversite eğitimini City, University of London Finans bölümünde tamamlayan Yunus Sancak, eğitim süreci sonrasında profesyonel iş hayatına Pharmactive İlaç’ta başladı.2012-2019 yılları arasında Pharmactive İş Geliştirme Departmanı’nda müdürlük görevi üstlenen Yunus Sancak, 2019-2022 yılları arasında da Saya Grup şirketlerinden Folkart Yapı’da Uluslararası Pazarlar Satış Departmanı’nda müdürlük görevini yürüttü. İyi derece İngilizce bilen Yunus Sancak, Ağustos 2022 itibariyle Pharmactive İlaç’da CEO olarak göreve başlamıştır.

Takipte Kalın, Sağlıkla Kalın!


Web sitemizde ilgili mevzuat kapsamında çerez bilgileriniz tutulmaktadır. Ayrıntılı bilgi edinmek için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine ulaşabilirsiniz.
Daha fazla bilgi